Transport drogowy we Włoszech

Zasady ruchu drogowego w różnych państwach Europy mogą wyglądać różnie. Istnieje wiele ograniczeń, które możemy napotkać, szczególnie jeśli chodzi o transport samochodami ciężarowymi. Zakazy jazdy we Włoszech mogą spowodować opóźnienie przejazdu, jeśli nie będziemy świadomi, że w danym dniu akurat obowiązują. Każdy kraj ma swoje indywidualne wymagania jeśli chodzi o wyposażenie pojazdu. We Włoszech konieczne jest na przykład zakładanie kamizelki odblaskowej, jeśli opuszczamy nasz pojazd w terenie niezabudowanym, a także na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Należy o tym bezwzględnie pamiętać.

Zakazy jazdy we Włoszech

Italia to dość pozytywnie odbierane państwo przez polskich kierowców. Często zwraca się tutaj uwagę na wysoką kulturę jazdy. Jest to niezwykle ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i niewątpliwie zwiększa komfort jazdy. Jednakże niektóre dni, szczególnie świąteczne, powodują, że ruch na drogach jest wzmożony. W trosce o bezpieczeństwo, tak jak w wielu innych państwach Europy, wprowadzono zakazy jazdy we Włoszech. Przed podróżą konieczne jest sprawdzenie, kiedy nie można wyjechać ciężarówką. Zakazy jazdy we Włoszech zwykle obejmują niedziele w niektórych miesiącach. Dotyczy to pojazdów o masie powyżej 7, 5 tony. Ograniczenia zwykle nie dotyczą pojazdów służb, na przykład medycznych i straży pożarnej, a także ciężarówek przewożących towary szybko psujące się, jak żywność. Czas ograniczeń może być wydłużony o cztery godziny, jeśli kierowca przedstawi potwierdzenie rozpoczęcia przewozu. Odnosi się to także do przewozów z zagranicy. Czasami czas jest przyśpieszony o dwie lub cztery godziny. Przyśpieszenie obowiązuje pojazdy jadące za granicę. Dłuższy czas, czyli cztery godziny odnosi się do pojazdów wybierających się na Sardynię. Przed wyjazdem koniecznie musimy zaplanować przebieg trasy i wziąć pod uwagę te wszystkie możliwe ograniczenia. Nieplanowane przerwy w transporcie to zawsze spory stres i niepotrzebne opóźnienie, które może okazać się niekorzystne finansowo. Jednakże czasami korki czy inne niespodzianki, powodują, że nawet najlepsza organizacja zwykle zawodzi.

Nieoczekiwane wydatki

Na jakie koszty możemy być narażeni w tym pięknym, pełnym zabytków kraju? Z pewnością konieczne będzie zapłacenie za przejazd autostradą. Jeśli zdarzy się nam nieprzestrzeganie przepisów drogowych, możliwe, że będziemy musieli zapłacić mandat. Dzieje się tak na przykład, gdy kierowca wykonuje transport mimo że w dane dni są zakazy jazdy we Włoszech. W takiej sytuacji i w przypadku innych wykroczeń, konieczne będzie zapłacenie mandatu na miejscu. Fakt, że jesteśmy z innego kraju nie ma tutaj znaczenia. Warto o tym pamiętać, gdyż różne niespodziewane sytuacje na drodze mogą nas zaskoczyć. Jeśli zostaniemy przyłapani na przewozie w dni, kiedy są zakazy jazdy we Włoszech, możliwe jest także zatrzymanie ciężarówki na parkingu i tym samym zablokowanie transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *